"Korekcja" daltonizmu


Filtry ChromaGen
Filtry ChromaGen

Poprawa widzenia - daltonizm.

Filtry ChromaGen to  specjalnie barwione soczewki, które nosi się jako okulary lub soczewki kontaktowe. Stworzono je  z myślą o osobach ślepych na kolory. W badaniach klinicznych 97% osób cierpiacych na taką ślepotę zauważyło znaczącą poprawę postrzegania koloru.

 

Filtry ChromaGen  synchronizują informacje, dostosowując szybkość transmisji sygnałów, dzięki czemu mogą one być prawidłowo interepretowane. Każdy człowiek potrzebuje innej kombinacji soczewek, aby poprawnie postrzegać obrazy dlatego filtry Chromagen muszą być zapisywane indywidualnie po przeprowadzeniu kilku prostych testów.

 

Róża widziana przez daltonistę.
Róża widziana przez daltonistę.

Obraz zamieszczony obok stworzył człowiek ślepy na kolory, żeby zademonstrować jak widział kwiat róży bez filtrów Chromagen (po prawej) i przez filtry (po lewej)


Skąd będę wiedział, że filtry ChromaGen mi pomogą?

Po przeprowadzeniu testu sam bedziesz mógł ocenic czy twoje widzenie się poprawiło i czy filtry ChromaGen będą pomocne w twoim przypadku. Skontaktuj sie ze specjalista ChromaGen, żeby umówić się na wizytę i sprawdź.


Czy muszę nosić okulary korekcyjne, żeby korzystać z filtrów ChromaGen?

Nie, ale jeśli potrzebujesz korekcji wzorku, to flitry ChromaGen w razie potrzeby można połączyć z okularami korekcyjnymi zapisanymi przez specjalistę.


Komu pomagają filtry ChromaGen ?

Każdemu, kto ma zmniejszoną percepcję koloru (ślepotę na kolory), trudności z czytaniem lub obie te przypadłości. Filtry ChromaGen dostępne są w postaci okularów, albo soczewek kontaktowych, dlatego nie ma ograniczeń wiekowych przy ich stosowaniu.

 

Okulary z filtrami chromagen do korekcji daltonizmu z lustrzanką
okulary dla daltonisty z deuteranomalią